Safari

Safari Mac için

Apple'ın sezgisel ve zarif bir web tarayıcısı

Safari , Apple'ın Mac için ikonik süper hızlı ve zarif bir web tarayıcısıdır . Versiyon 5, tek bir sayfada daha kolay okuma, daha hızlı sayfa yükleme süreleri ve çok gelişmiş HTML5 desteği için yeni bir Reader simgesi gibi heyecan verici... Tam açıklamayı görüntüle

AVANTAJLAR

  • Cover Flow, yer işaretlerini görmenizi sağlar.
  • Zarif görünüyor ve sayfaları çok hızlı yükler
  • Üst Sayfalar, en popüler sayfalarınızı bir bakışta görmenizi sağlar
  • Reader, bir sayfada birçok içeriği görmenizi sağlar
  • Özel tarama modu

DEZAVANTAJLAR

  • Birçok eklenti mevcut değil
  • Bazı eklentiler ve üçüncü taraf programlar en son sürümle çalışmayabilir
  • Reader'daki yazı tipini değiştirmenin yolu yok

Çok iyi
8

Safari , Apple'ın Mac için ikonik süper hızlı ve zarif bir web tarayıcısıdır .

Versiyon 5, tek bir sayfada daha kolay okuma, daha hızlı sayfa yükleme süreleri ve çok gelişmiş HTML5 desteği için yeni bir Reader simgesi gibi heyecan verici tanıtımları görüyor. Safari'deki önceki özelliklerin tümü, daha kolay sayfa yönetimi için üst kısımdaki sekmeler ve yer işaretli sitelerinizde bulunan iTunes'u da kapsayan Cover Flow da korunmuştur.

Safari'ye yeniyseniz, fark edeceğiniz ilk şey, diğer birçok tarayıcıyla karşılaştırıldığında ne kadar temiz hissettiğidir. Rahatsız edici araç çubukları veya eklentileri yüklü değildir ve bunun sonucu Safari'nin sayfaları hızlı bir şekilde kırpmasına ve yüklemesine yol açmasıdır. Diğer avantaj ise, sayfanızın içeriğine tıknaz bir tarayıcıdan ziyade maksimum alan verilmesidir.

Safari'nin önceki sürümünde Apple, Safari'nin en etkileyici yönlerinden biri olan Top Sites'i tanıttı. Tek bir ekranda en çok ziyaret ettiğiniz sitelerin panoramik küçük resmini gösterir. Bu siteyi ziyaret etmek istediğiniz pencereye tıklamanız yeterli. Bu, günlük yararlılığın sorgulanabilir olmasına rağmen, kesinlikle hoş görünüyor. En sık ziyaret ettiğiniz siteleri izlemenin iyi bir yoludur ve favori sitelerinizi tek bir konuma kilitleyebilirsiniz, böylece Safari'yi açtığınızda nerede olduğunu her zaman bileceksiniz. Köşedeki bir yıldıza sahip siteler, yeni içeriğe sahip olanları gösterir.

Bu sırada Cover Flow , sitelerin tam sayfa görüntülemelerini sunan yer imlerinize göz atmanızı ve en son göz attığınız zaman bakmanızı sağlar. İlke, iTunes'daki albümlerde dolaşmaya dayanmaktadır. Yine de, bu genellikle harika görünüyor, ben site ziyareti son ziyaret gibi görünüyordu gerçekten umurumda değil - sadece mümkün olduğunca çabuk oraya almak istiyorum. Benim yaptığım şey Tarihçe Arama - sadece bir kelime yazmanız ve Safari'nin bu kelime ile önbelleğe aldığı her sayfayı atar - o kişi veya oyunun adını gördüğünüz yeri hatırlayamadığınız zaman çok yararlıdır.

Safari'de Diğer kullanışlı özellikler erişmek ve Safari'nin çok üst kısmındaki sekmeleri açmak için biraz daha kolay hale getiren Üstte Sekmeler'i sayılabilir. Sekmeleri başka bir Safari penceresine sürükleyip bırakabilirsiniz. Hız her zaman Safari'nin özü olmuştur ve Apple, son sürümünden% 25 daha hızlı bir şekilde Javascript'i çalıştırdığını iddia ettiği geliştirilmiş bir Nitro motoruyla hızlandırmıştır. Kesinlikle çok hızlı ve YouTube ve BBC (ve tabii ki Softonic!) Gibi favori sitemi ne kadar hızlı yüklediğime çok etkilendim.

Safari'nin bu son sürümünde, en dikkate değer özellik, yazı tipini değiştirmenin bir yolu olmamasına rağmen, içeriğinizin tamamını tek bir sayfada görüntülemenizi sağlayan yeni Reader'dır . Google'ın ve Yahoo'nun yanı sıra Safari'nin arama alanı için yeni bir Bing arama seçeneği de var. HTML5 desteği, HTML5 videosunu tam ekranda görüntüleyebileceğiniz anlamına geliyor. Ayrıca HTML5 Coğrafi konum özellikleri artık Safari kullanıcılarına sunuluyor. Önbelleğe alınmış web sayfalarını anahtar kelimeler için araştıran ve tam olarak belirli sayfaları görüntülediğinizde tam olarak arşivlemeyi daha hassas ve hassas hale getiren daha öngörücü bir URL çubuğu sayesinde Safari'de gezinmek de çok daha kolaylaştı.

Bu değişikliklere ek olarak, Safari'deki tüm standart özellikler kalır. URL çubuğundaki RSS etiketini tıklayarak, bir özet akışında, kronolojik olarak sunabileceğiniz ve ayrıntılı veya başlık görünümü alabileceğiniz tüm yayınların bir görünümünü görebilirsiniz. Kaçınılmaz olarak bazı programlar ve eklentiler (1Password gibi), bu yeni Safari sürümüyle çalışmaz, ancak bu sorunlar ilgili yazılımın geliştiricileri tarafından hızla çözülecektir.

Safari'nin görünümüne ve hızına bayılıyorum ancak Firefox ve genel kararsızlık konularına kıyasla mevcut eklenti yokluğu, Apple'ın tarayıcımın üzerine çekilmesinden önce bir süre daha süreceğini gösteriyor.

mac için Tarayıcılar en fazla indirilenler

Safari

İndir

Safari 8.0.6

Safari hakkında kullanıcı değerlendirmeleri

Sponsorlu×